Rozsudek padl, ale kauza nekončí

Po dlouhých letech nekonečného projednávání a častého odročování „kauzy Lištice“, ve které stojí proti sobě Město Beroun a Květoslav Šebela, padl rozsudek. S jistotou se však dá říct, že spor se tím ani zdaleka nevyřešil. Verdikt je jasný, ale dost možná nesplnitelný.

Město Beroun bylo odsouzeno k vyklizení pozemku, který mu nepatřil, ale přesto na něj počátkem devadesátých let minulého století nasypalo desítky tisíc tun odpadu. Vyčištění má podle verdiktu soudkyně zvládnout do dvou let od vynesení rozsudku. Právoplatnému majiteli pozemku má navíc vyplatit odškodné přes 80 tisíc korun. Květoslav Šebela vyhrál, ale rozhodně není spokojený s výší finanční kompenzace. Požadoval totiž sumu v řádu desítek miliónů. Dá se tak předpokládat, že se proti rozsudku odvolá. Radnice zatím mlčí a čeká na písemné odůvodnění rozsudku. Je dost pravděpodobné, že se po jeho prostudování odvolá také. Jaká je šance, že jedna či druhá strana bude v odvolacím řízení úspěšná? To je ve hvězdách.

 

Zkusme se ale teoreticky zamyslet nad tím, co by se dělo, kdyby měl být rozsudek s okamžitou platností naplněn. Nic menšího, než že po části oblíbené cyklostezky z Berouna do Srbska by začaly pendlovat náklaďáky plné odpadu. Kdyby to byly například legendární Tatry 148 s nosností okolo 15 tun, čekaly by je tisíce jízd tam a zpátky. A tak bude možná lepší, když ještě pár let zůstane celá záležitost v soudních síních.

hlasovalo celkem: 1580

Diskuse ke článku (1)

  1. Franta:
    lis 12, 2015 at 07:20

    Konkrétní viník? Ten se schovává někde za bukem a směje se jak to chytře zaonačil!


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga