Začal Rok berounského medvěda

Druhé lednové úterý se krátce po poledni ocitl areál medvědária na berounské Městské Hoře v obležení několika stovek gratulantů. Přišli na narozeninovou oslavu medvědích bratří Vojty, Kuby a Matěje.

Večerníčkoví hrdinové se narodili na začátku nového tisíciletí a právě tak dosáhli pomyslné zletilosti. Proto dostali z rukou starostky a obou místostarostů mimo tradičních dobrot každý svoji občanku. Jejich nové doklady je ale nezajímali zdaleka tolik, jako přítomnost medvědího táty Václava Chaloupka. „Přes Beroun občas jezdím, ale sem chodím málo. Maximálně tak dvakrát do roka. Respektuji, že kluci tady mají svůj svět, svoje životní stereotypy a nechci jim je narušovat. Pokaždé, když jsem tady, si ale znovu uvědomím, jak dobrý domov v Berouně našli“, pochválil režisér nejen areál, ale také všechny, kdo o huňáče s láskou pečují. Oslava patnáctin však letos nebyla jen o narozeninovém přání medvědím bratrům. Stala se symbolickým začátkem Roku berounského medvěda. Roku, ve kterém bude Beroun průběžně a nejrůznějším způsobem oslavovat 750. výročí od sepsání první dochované písemné zmínky o jeho existenci.

hlasovalo celkem: 1004

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga