To bude mazec!

V pondělí 7. září byl z důvodu havarijního stavu pro veškerou dopravu uzavřen silniční most v obci Loděnice. Pokud by existovala soutěž o dopravní průšvih roku, tímto by bylo rozhodnuto o vítězi. Doprava v obci se zhroutila a vysvobození je v nedohlednu.

Před několika měsíci havaroval na dálnici D5 za Rudnou ve směru na Plzeň kamion. Dopravní tepna byla v příslušném směru zcela neprůjezdná a logickým důsledkem byl kolaps a nekonečná šňůra aut, která se hlemýždím tempem sunula k následujícímu volnému nájezdu. Již tak omezenou kapacitu jediné objízdné trasy dramaticky snižoval zúžený průjezd po mostě v Loděnicích. Poté, co byl tento most první zářijový pondělek zcela uzavřen, přestala ve směru z Prahy prakticky existovat objízdná trasa mezi dálničními exity 5 a 10.

Uzavření průjezdu obcí je ale obrovský problém bez ohledu na to, co se děje na dálnici. Zmíněný most totiž lze objet maximálně na jízdním kole. A jeho rekonstrukce potrvá podle plánu přibližně rok. Obyvatele Loděnic, pracovníky společnosti GZ Media a každého, kdo se potřebuje s vozidlem dostat přes Kačák, čeká neuvěřitelné martýrium. Přitom byl z důvodu narušené statiky provoz na mostě omezen již na podzim roku 2013 a oprava měla začít nejpozději na jaře následujícího roku. Nestalo se tak. Kdo za to může? Po tom je asi zbytečné pátrat. Jako daleko důležitější považujeme v tomto textu jasně zdůraznit, kdo za to nemůže. Viníkem v žádném případě není vedení obce. To udělalo podle všeho maximum. A teď bude muset hasit požár, který zapálil někdo úplně jiný. Být hejtmanem středočeského kraje, pod který silnice i most spadá, do Loděnic bych nějakou dobu nejezdil.

 

Pokud vás toto téma zajímá, naše redakce doporučuje pro získání více informací tyto webové stránkyhttps://mostlodenice.wordpress.com/

hlasovalo celkem: 1237

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga