Vážení rodiče budoucích, ale i současných školáků

Dovolte, abych Vám blíže představila Soukromou Základní školu B-English. Přes anglicky znějící název jsme akreditovanou českou školou. Naším cílem je, aby žáci přišli do kontaktu s anglickým jazykem, ale neztratili při tom kontakt s českým prostředím, kulturou a vzděláním. Proto v B-English učíme děti česky české reálie a kulturu. Český jazyk obzvláště na počátku studia jednoznačně dominuje. Díky tomu nemusí mít dítě při nástupu do školy žádné znalosti angličtiny. Anglický jazyk se u nás jako předmět vyučuje od první třídy a s angličtinou se budou žáci setkávat také při hodinách tělesné a výtvarné výchovy. Dotace hodin anglického jazyka se zvyšuje pozvolna tak, aby šestileté děti nebyly přetěžovány v období, kdy si teprve utvářejí vztah ke vzdělávání. Pozitivní vztah ke vzdělání je totiž podle nás to úplně nejdůležitější, co si má dítě z prvních let školní docházky odnést do života.

Berounsko je dnes adresa, která táhne. Rozvoj infrastruktury ale není tak rychlý, jako bytová výstavba. Díky tomu základní školy na prvním stupni „praskají ve švech“ a počty dětí ve třídách atakují zákonem stanovená maxima. To je realita. Realita, která z klíčového období povinné školní docházky vytlačuje to nejpodstatnější. Citlivý, chápavý, a individuální přístup k dětem. O vstřícném, otevřeném, jednoduchém, přátelském a konstruktivním přístupu k rodičům, nemluvě.

Smyslem naší školy je nabídnout alternativu. Přístup, který je maximálně postaven na tom, že každé dítě má právo vyniknout v oblasti, která ho zajímá a dostat podporu tam, kde ji potřebuje. Bereme rodiče jako partnery, se kterými chceme komunikovat přímo, individuálně a bez zbytečných formálních bariér. Záleží nám na tom, aby vzájemná úcta, respekt, tolerance, důvěra a vstřícnost měly ve škole 21. století stále svoje místo.

Je pro nás dnes samozřejmostí vybírat jak velký budeme mít dům, jak bezpečné bude naše auto, jak prosluněná bude naše dovolená a jak moderní bude náš šatník. Soukromá Základní škola B-English Vám nabízí možnost vybrat si, jak prožijí Vaše děti první roky školní docházky. Bude-li vás cokoli o naší škole zajímat, neváhejte se zeptat.

Mgr. Barbora Novotná

ředitelka školyjir

hlasovalo celkem: 795

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga