Potřebuje Beroun městskou policii? Pokud ano, tak jakou a proč?

Město Beroun si zas jednou užívá svých „pět minut celostátní slávy“. Pozornost médií bohužel nepřitáhl festival Talichův Beroun ani finišující stěhování autobusového nádraží, ale strážníci městské policie. Přesněji blíže nespecifikovaný problém se zákonem, který se týká drtivé většiny z nich.

Udělat si jasno v kauze, která aktuálně vyplavala na povrch, není jednoduché. S ohledem na množství skutečně relevantních informací, jež jsou v tuto chvíli k dispozici, je to nejspíš nemožné. V Kurýru jsme zvyklí dělat věci jinak než ostatní, takže od nás nečekejte detailní rozebírání toho, co se stalo bez znalosti detailů. Napadlo nás, že je možná teď ten správný moment, položit si otázku, zda Beroun vůbec potřebuje městskou policii. A protože Kurýr není nezávislé a nestranné periodikum, ale magazín s názorem, můžeme si na ní klidně dovolit i odpovědět. Podle nás ano. Ovšem jen za určitých podmínek.

Schody se mají zametat shora, a tak je určitě dobře, že prvním, kdo položil hlavu na špalek, byl velitel. Na jeho místo již bylo vypsáno výběrové řízení, a podle našich informací se do něj přihlásil dostatečný počet zájemců a nebude tak snad nutné hledat mezi slepci jednookého krále. Přejme si tedy pro začátek, aby v čele berounské městské policie co nejdříve stanul schopný a kompetentní velitel. Čeká ho rozhodně dost náročný úkol a měli bychom mu ve vlastním zájmu držet palce. Místní strážníci totiž vedle nasazování botiček neposlušným motoristům vykonávají řadu dalších činností, které jsou méně viditelné, ale často o to důležitější.

hlasovalo celkem: 1360

Diskuse ke článku (1)

  1. Jan Doubek:
    lis 23, 2015 at 12:31

    Myslím že se tu bohužel většinově činost MP skluzává právě na to obouváni botiček. Nedavno byl na dálnici karambol a moje drahá se z vysokého ujezda skoro dvě hodiny dostávala domu! Kdybi se v Berouně vyply semafóry a MP se rozdělila po křižovatkách a řídila dopravu tak k tomuto dopravnímu kolapsu nemuselo dojít!!!!!! A když už jsme u toho parkování tak by mne zajímalo kdy se konečně rozšíří i v Berouně možnost platby i jinak než micema. Již v mnoha mněstech se dá platit mobilem.


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga