Jiří Prošek: Kdo koho (ne)potrestá?

V minulých číslech v Kurýru se objevily zprávičky související s rekonstrukcí lávky v Kozle. V první jsme informovali, že po dobu stavebních prací lávka nebude. V druhé pak upozornili, že ve stavebním povolení na rekonstrukci je jasně stanovena podmínka zřídit náhradní lávku. A slíbili jsme, že se na celou věc zaměříme. Přiznávám, nenašli jsme na investigativní pátrání v „kauze lávka“ bohužel moc času. I z toho mála, co víme, ale přeci jen udělám alespoň krátké shrnutí.

Úředníci berounské radnice skutečně vydali v polovině září stavební povolení s podmínkou osazení provizorní lávky (k vidění je na našem webu). Když pak ale začala vlastní rekonstrukce, byly přístupové cesty osazeny značkami zakazujícími vstup a objevily se plakáty s upozorněním, že potok můžete nanejvýš přebrodit. Tato informace byla též obsahem oficiální tiskové zprávy a lze tak předpokládat, že pro berounskou radnici nebylo porušení stanovené podmínky na zřízení náhradní lávky ze strany stavebníka překvapením. Jen těžko si lze v této situaci představit, že by si dodavatel troufnul nedodržet podmínku stavebního povolení (vydaného Městem Beroun) bez souhlasu investora (kterým je Město Beroun). Ještě složitější je potom představa, jak teď jeden úředník honí po radnici jiného úředníka pro porušení jasně daných podmínek.

A co se mezi tím děje u soutoku Kačáku s Berounkou? Obyvatelé osady V Kozle nečekali na úředního šimla a osadili náhradní lávku sami. Turisté jsou rádi, že nemusí brodit a stavební firma je bez starostí. Teď nezbývá než doufat, že se na berounské radnici neprobere nějaký bdělý kontrolor, který zjistí, že občany vybudovaná provizorní lávka nemá povolení, potřebné parametry a já nevím co ještě. A nezačne její stavitele tvrdě stíhat.

Jiří Prošek

hlasovalo celkem: 946

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

(20. listopad 2016) V centru Berouna v Havlíčkově ulici najdete už dva roky pobočku Partners market. Místní si sem zvykli…

Reklama
yoga

Když se řekne Marina

(26. říjen 2015) Titul jedné hodně známé knihy říká, že všechno důležité pro život se naučíme v mateřské škole. Není tedy…