Berounská autobusová revoluce přichází

Po několika letech plánování a několika měsících intenzívních stavebních prací vyvrcholí za několik dní jedna z nejvýznamnějších investičních akcí – přesun berounského autobusového nádraží. Přesto, že den „D“ padl na 13. prosince, mělo by jít v životě města o šťastný okamžik.

Kdyby teď proběhla mezi obyvateli Berouna anketa s otázkou, zda souhlasí s přestěhováním „autobusáku“, její výsledek by byl nejistý. A dost by asi záleželo na tom, kde by případný průzkum veřejného mínění probíhal. Podobně rozsáhlé projekty mají vždy své horlivé zastánce, stejně jako zapálené odpůrce. V objektivním a dostatečně rozsáhlém referendu by se ale většina pravděpodobně přiklonila na stranu nového místa. Autobusové nádraží v těsném sousedství vlakového totiž mnoho potřebného získává a prakticky nic důležitého neztrácí. Díky štědré finanční podpoře, kterou se podařilo získat v rámci Programu švýcarsko – české spolupráce, tato náročná investice navíc nijak dramaticky nezatížila městskou kasu.

Až začnou v polovině prosince projíždět Berounem autobusy podle nových jízdních řádů a v nových trasách, bude asi chvilku trvat, než si cestující na změny zvyknou. Teprve ostrý provoz navíc ukáže, zda se dopravní plánovači nedopustili chyb či přehmatů. A pokud ano, bude samozřejmě na místě požadovat nápravu. Neměli bychom si tím ale nechat zkazit hezký pocit z toho, že Beroun získal moderní dopravní terminál, který je důstojnou a reprezentativní vstupní branou do města s bohatou historií, ale současně živou přítomností.

hlasovalo celkem: 1338

Diskuse ke článku (3)

 1. I. Va.:
  pro 07, 2015 at 10:08

  Na nové nádraží jsme se těšili. Původně... Zejména proto, že děti nebudou muset přebíhat od autobusu ze závodí na bus domů. A co myslíte? Stejně zatím budou přebíhat, některé autobusové linky na nové nádraží zajíždět nebudou. Proč???

 2. Jaroslava Hypšová:
  pro 09, 2015 at 05:31

  Také nevím, proč se přesun autobusového nádraží, tak oslavuje, když sem velká část autobusů nebude zajíždět, protože je to jak někde někdo z radnice napsal "ZAJÍŽĎKA" ! Bydlím v bytovce, která je téměř součástí prvního nástupiště a přesto i nadále budu muset v dešti a ošklivém počasí chodit i do nemocnice pěšky. Linka A sem zajíždět nebude a to i přesto, že právě vlakem sem přijíždí velké množství lidí z okolních obcí na vyšetření. Máme úžasné rehabilitační centrum , jen se tam nemáme jak dostat.

 3. Lucie Jakubů:
  pro 12, 2015 at 06:00

  Autobusový terminál je sice modernější než autobus. plácek na Závodí, ale není nejmodernější!!!! LED světelná tabule není komfort, ale standart!!! A ta posprejovaná bouda, to je taķé unikum, co nikde nemají!!!


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga