Berounská autobusová revoluce přichází

Po několika letech plánování a několika měsících intenzívních stavebních prací vyvrcholí za několik dní jedna z nejvýznamnějších investičních akcí – přesun berounského autobusového nádraží. Přesto, že den „D“ padl na 13. prosince, mělo by jít v životě města o šťastný okamžik.

Kdyby teď proběhla mezi obyvateli Berouna anketa s otázkou, zda souhlasí s přestěhováním „autobusáku“, její výsledek by byl nejistý. A dost by asi záleželo na tom, kde by případný průzkum veřejného mínění probíhal. Podobně rozsáhlé projekty mají vždy své horlivé zastánce, stejně jako zapálené odpůrce. V objektivním a dostatečně rozsáhlém referendu by se ale většina pravděpodobně přiklonila na stranu nového místa. Autobusové nádraží v těsném sousedství vlakového totiž mnoho potřebného získává a prakticky nic důležitého neztrácí. Díky štědré finanční podpoře, kterou se podařilo získat v rámci Programu švýcarsko – české spolupráce, tato náročná investice navíc nijak dramaticky nezatížila městskou kasu.

Až začnou v polovině prosince projíždět Berounem autobusy podle nových jízdních řádů a v nových trasách, bude asi chvilku trvat, než si cestující na změny zvyknou. Teprve ostrý provoz navíc ukáže, zda se dopravní plánovači nedopustili chyb či přehmatů. A pokud ano, bude samozřejmě na místě požadovat nápravu. Neměli bychom si tím ale nechat zkazit hezký pocit z toho, že Beroun získal moderní dopravní terminál, který je důstojnou a reprezentativní vstupní branou do města s bohatou historií, ale současně živou přítomností.

hlasovalo celkem: 1323

Diskuse ke článku (3)

 1. I. Va.:
  pro 07, 2015 at 10:08

  Na nové nádraží jsme se těšili. Původně... Zejména proto, že děti nebudou muset přebíhat od autobusu ze závodí na bus domů. A co myslíte? Stejně zatím budou přebíhat, některé autobusové linky na nové nádraží zajíždět nebudou. Proč???

 2. Jaroslava Hypšová:
  pro 09, 2015 at 05:31

  Také nevím, proč se přesun autobusového nádraží, tak oslavuje, když sem velká část autobusů nebude zajíždět, protože je to jak někde někdo z radnice napsal "ZAJÍŽĎKA" ! Bydlím v bytovce, která je téměř součástí prvního nástupiště a přesto i nadále budu muset v dešti a ošklivém počasí chodit i do nemocnice pěšky. Linka A sem zajíždět nebude a to i přesto, že právě vlakem sem přijíždí velké množství lidí z okolních obcí na vyšetření. Máme úžasné rehabilitační centrum , jen se tam nemáme jak dostat.

 3. Lucie Jakubů:
  pro 12, 2015 at 06:00

  Autobusový terminál je sice modernější než autobus. plácek na Závodí, ale není nejmodernější!!!! LED světelná tabule není komfort, ale standart!!! A ta posprejovaná bouda, to je taķé unikum, co nikde nemají!!!


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

(20. listopad 2016) V centru Berouna v Havlíčkově ulici najdete už dva roky pobočku Partners market. Místní si sem zvykli…

Reklama
yoga