Berounské FP 2016

POZOR - pořadí písmen v titulku není chybné. Nevyjadřuje totiž obligátní přání do Nového roku, ale konstatování toho, co má Beroun nejspíše před sebou. Dle našeho mínění totiž za pár dnů vstoupí do Fakt Problematického roku 2016.

Není každý den posvícení a nejsou každý rok oslavy. Takže zapomeňte na rozjuchanou sedmsetpadesátku, přichází tvrdá realita. Ve středu 16. prosince krátce po patnácté hodině totiž rezignovala hned v úvodu zasedání zastupitelstva na svou funkci starostka Berouna Šárka Endrlová. Definitivně tak stvrdila signály, které něco pro město nepříjemného naznačovaly již od nepovedeného golfového hlasování ze září tohoto roku.

V situaci, kdy se totálně rozložila komunální koalice dokonce i na magistrátu hlavního města by se mohlo zdát, že vlastně o nic tak hrozného nejde. Bylo by to však zdání, které klame. Pražskou patálii jistě nebude snadné vyřešit, alespoň je však z čeho vybírat. K mání je hned několik (více či méně) logických koaličních spojení a najdou se jistě i kandidáti na nového primátora. V Berouně je s ohledem na politické i lidské rozložení sil v zastupitelstvu daleko složitější stav. Realita je bohužel taková, že ti, kdo by měli reálnou šanci úspěšně vést město, o posty na radnici příliš nestojí. A ti, kdo by se do křesla v kanceláři starosty rádi posadili, mají jen mizivou šanci na získání většinové podpory. Cesta z této šlamastiky se bude nejspíš hledat hodně obtížně, o to méně je však času na její objevení. Inu co jsme si nízkou volební účastí u komunálek v roce minulém navařili, to si budeme muset v roce následujícím vyžrat. Tak tedy dobrou chuť a hodně štěstí. Budeme ho potřebovat.

hlasovalo celkem: 1157

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga