Co přinese Babišovo (o)sudové pivo Berounu?

Musím uznat, že mě tentokrát Andrej „ANO“ Babiš fakt překvapil. Snížit sazbu DPH u sudového piva z 21 na 10 procent je opravdu revoluční myšlenka. Prosadit ji ale bude obtížné, ne-li nemožné. Závistivci z řad opozice i koalice totiž nebudou chtít oblíbenému politikovi umožnit, aby se stal ještě oblíbenějším. Jsou si dobře vědomi toho, co se v Čechách léta traduje. Totiž že vláda, která zdraží pivo, padne. A vláda, která ho zlevní, bude vládnout navždy. Co kdyby se to ale přeci jen podařilo? Přišel by pro nejednoho pivaře ráj na zemi. Ti zdatnější by si na rodině konečně prosadili, že budou mít doma vlastní sud a pípu. V panelácích by se začaly kočárkárny rychle měnit na domovní výčepy. Lidi by přestali tahat ze supermarketu lahváče v akci a místo toho by si v klidu vyrazili do hospody. A z plakátů by se usmíval za pípou stojící hodný strýček Andrej, který by na otázku „Co uděláme s pivem?“ odpovídal svým univerzálním sloganem „Prostě ho natočíme!“.

Pokud teď přemýšlíte, proč v regionálním magazínu rozebírám čistě celonárodní téma, zde je odpověď. Podle kuloárových informací totiž nelze vyloučit, že po nadcházející volbě nového vedení Berouna zamíří na radnici ve významné funkci někdo z těch, kdo kandidovali pod praporem hnutí ANO. Stane-li se tak, máme se za určitých podmínek rozhodně na co těšit. Když totiž bude místní politický reprezentant hledat inspiraci pro směrování města u svého vůdce, může se stát asi úplně všechno. Bohužel mě pro příklad nenapadá nic, co by bylo v komunálním měřítku tak revoluční, jako zlevnění točeného piva. Proto taky nejsem a nemůžu být ANOnistou.

hlasovalo celkem: 750

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga