Eda Trébl: Jak jsem byl otráven mlékem z farmy

Rozhodně nepatřím k lidem, kteří si myslí, že „mlíko je na rakev víko“. Naopak o sobě můžu s klidem prohlásit, že mám tuto bílou tekutinu a výrobky z ní rád. Zvláště pak, jedná-li se o produkty kvalitní, nejlépe farmářské. V pátek 5. února jsem ale zjistil, že mě mléko dokáže i pěkně otrávit. V rámci pracovních povinností jsem dopoledne dorazil na berounské Husovo náměstí a během pěti minut byl mlékem totálně otráven, aniž bych vypil byť jen jediný lok. Zdrojem otravy totiž nebylo nic, co bych požil. Byl jsem otráven prostřednictvím svého sluchového aparátu nepřetržitým atakem velmi nahlas opakované informace, že si v jedné zaparkované dodávce můžu koupit „čerstvé mléko z farmy cz“.

Z filmů pro pamětníky a z vyprávění předků vím, že akustické upozorňování na nabízené produkty k prodeji na tržišti patří. Tohle je ale, myslím, za hranou. Strávil jsem pobíháním po náměstí všeho všudy slabou půlhodinku, ale ke konci už jsem měl co dělat, abych nepropadl v důsledku nepřetržité a nežádoucí akustické konzumace „mléka z farmy cz“ nekontrolovatelnému záchvatu agrese. Smekám před těmi, kdo z náměstí nemohli (tak jako já) utéct. Byli tak nuceni poslouchat to možná celé dopoledne. A pokud se ukecaná mlékařská dodávka objevuje na berounském náměstí opakovaně, vyzývám kompetentní orgány, aby v zájmu ochrany duševního zdraví obyvatelstva razantně zakročily a zjednaly nápravu. Nebo jsem snad jediný, komu to vadí?

hlasovalo celkem: 823

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga