Jiří Oberfalzer: Češi – dobrý obchodní artikl

Že bylo zachráněno několik lidských životů – dříve dva, nyní pět – to je vlastně dobrá zpráva. Tak proč se všichni tak rozčilují?!

Tedy ještě jednou od začátku: S teroristy se nevyjednává, hlásají všechny demokratické země. Unesené občany většinou zachrání nějaká významná osobnost mimo aktivní politiku, třeba bývalý prezident, nebo diplomati či nevládní organizace. Nikdy se v tom neprezentuje vláda. Vláda zásadně neplatí.

Věří tomu ještě někdo? Pravdě blíže je, že platí všichni. Jenom to nepřiznají. Tak proč takový humbuk?

Je to jako ochrana obchodního tajemství. To, že se platí, se nepřiznává a už vůbec ne kolik. Snadný byznys totiž přitahuje. Proto o tom státy mlčí. Až na ten náš a jeho ministra obrany.

Jistě jen nejtvrdší politici by dokázali nechat své občany napospas džihádistické kudle, pokud je lze vyobchodovat. To si myslí i náš prezident. Předmětem obchodního tajemství u nerutinních transakcí bývá hlavně cena. To si náš prezident nemyslí a přiznává, že cena za jednu dobrodružnou cestovatelku po Pákistánu je 75 milionů korun, za dvě 150.

Žádný normální stát takhle nežvaní a pokládá tyto záležitosti za výsostně delikátní. Skoro to vypadá, že činíme teroristům otevřenou nabídku. Jen berte, vždyť víte, co to bude stát. Možná nás naši představitelé chtějí odradit od cest na východ, když je teď jisté, že má smysl nás unášet.

Jiří Oberfalzer

hlasovalo celkem: 5657

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga