Bude mít Beroun znovu starostku?

Po půl roce se v Berouně podle všeho schyluje k další změně na postu starosty. Poté, co v únoru vystřídal v čele města suverénní vítězku voleb Šárku Endrlovou (Nezávislí Berouňáci) místostarosta Ivan Kůs (ČSSD), možná míří na nejvyšší post opět žena.

Na první pohled se to zdá neuvěřitelné, ale v berounské komunální politice už je zřejmě možné všechno. Hned po volbách na podzim 2014 bylo jasné, že následující čtyři roky nebudou jednoduché. A realita vysoce předčila neblahá očekávání. Po jubilejním 10. ročníku závodů dračích lodí, který proběhl za velkého zájmu diváků i soutěžních posádek první zářijovou sobotu, visí nad politickou budoucností města opět velký otazník.

Na postu bubeníka, který byl v  berounské dračí posádce tradičně vyhrazen nejvyššímu muži (starosta Besser) a poté nejvyšší ženě (starostka Endrlová) na radnici, se totiž k všeobecnému překvapení neobjevil nikdo z  vedení města. Loď dostala na povel nejmladší členka městského zastupitelstva Alžběta Táborská (Pro Beroun). Pod jejím bubnováním Beroun potvrdil roli favorita a jasně porazil posádky sousedního Králova Dvora, německého Goslaru a polského Brzegu.

„Alžběta jasně dokázala, že si umí zjednat autoritu a získat podporu napříč politickým i sociálním spektrem. V její posádce vedle sebe seděli a makali nejen úředníci a prostí občané, ale například i místostarosta Michal Mišina či členka rady Eva Chlumská. Takový sjednocující lídr je přesně to, co každé město potřebuje“, poznamenal pro krátce po konci vítězné dračí jízdy jeden z nadšených občanů. Zda je radniční výměna jen odvážnou spekulací nebo chystanou realitou ukáže nejbližší zasedání zastupitelstva.

hlasovalo celkem: 525

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga