Zdravý rozum konečně zvítězil! Z Berouna do Králova Dvora budeme od ledna jezdit bez dálniční známky.

V úterý 20. září oznámil ministr dopravy Ťok, že od ledna přibude dalších jedenáct dálničních úseků, na které bude možné vjet osobním automobilem bez dálniční známky. Jedním z nich je část dálnice D5 mezi Berounem a Královým Dvorem. To, co nemělo nikdy zmizet, se vrací.

To, že pro cestu z Berouna do Králova Dvora a opačně budou moci použít dálnici i řidiči, kteří nemají dálniční známku, složitou dopravní situaci těchto dvou sousedních měst nezachrání. Rozhodně jí to ale ani nezkomplikuje.

„Počítáme s tím, že je jen velmi málo lidí, kteří si kupovali dálniční známku jen proto, aby mohli objíždět kus města po dálnici. Naopak si myslíme, že na dálnici dostaneme lidi, kteří by si dálniční známku stejně nekoupili, protože dálnici pravidelně nepoužívají,“ uvedl ministr Ťok. Zda k jeho prozření přispěla nedávná návštěva Berouna, nebo jde spíše o osvícení způsobené blížícími se volbami do krajského parlamentu, nevíme. A je nám to srdečně jedno. V každém případě za toto rozumné rozhodnutí děkujeme a neodpustíme si kousavou otázku. Muselo to opravdu trvat tak dlouho?

Záznam z tiskové konference, na které ministr zavedení úseků bez poplatku oznámil, najdete zde.

hlasovalo celkem: 362

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

(20. listopad 2016) V centru Berouna v Havlíčkově ulici najdete už dva roky pobočku Partners market. Místní si sem zvykli…

Reklama
yoga