Jiří Prošek: Vyšleme do senátu obra, tygra nebo peřinu?

Tak budeme po letech zase volit senátora. Když jsem zkusil zavzpomínat a porovnat minulou a současnou volební kampaň jednotlivých kandidátů, vyšlo mi toto. Kdo se snaží dostat do Senátu bez maskota, ten je prakticky bez šance.

Před šesti lety to jako první pochopil Jiří Oberfalzer. A díky heslu „Volte OBRA“ své křeslo obhájil. Letos to bude mít o hodně těžší. Jeho Obrovi se totiž začala dlouho před volbami stavět do cesty trošku záhadná Peřina a v horké fázi kampaně potom oranžový Tygr. Volebního klání se kromě kandidátů se zmíněnými maskoty účastní i nějací další. Ti však ke své smůle nepochopili aktuální trend politického marketingu a pustili se do souboje jen „na ksicht“. Že by se v senátu za Beroun objevil někdo z nich, je nepravděpodobné. Vítězství a šestiletá politická existence připadne téměř s jistotou některému maskotovi. Přesněji politikovi, v jehož dresu maskot bojoval. To, že naše rozhodování budou do určité míry ovlivňovat snadno zapamatovatelní maskoti, je realita. Jejím důsledkem by ale nemělo být, že si senátora vybereme jen podle toho, zda rádi spíme v teple, milujeme pohádkové bytosti či jsou nám sympatické velké kočky.

Já to vidím takto. Pod peřinou se spolu už teď mačká hořovický starosta s náměstkem středočeského hejtmana. A i když je to velká peřina, pro tři politiky pod ní místo není. Tygr celé léto objížděl města i vesnice a zadarmo promítal film s Jiřím Bartoškou. Proč by právě on měl být senátorem, jsme se ale v letním kině na kolečkách nedověděli. Takže zbývá OBR. Ten v kampani klade důraz na Odvahu Bezpečnost a Rozum. Jiří Oberfalzer není v politice novou tváří, můžeme tak jeho současné volební sliby porovnávat s minulými politickými skutky. To se nakonec od voličů čeká. Dal jsem si tu práci a došel k tomu, že je to OBR dobrý. A dobří obři jsou užiteční nejen v pohádkách, ale i v reálném životě. Moc bych si přál, aby u voleb byla letos OBRovská účast a aby výsledek byl dOBRý.

hlasovalo celkem: 508

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

(20. listopad 2016) V centru Berouna v Havlíčkově ulici najdete už dva roky pobočku Partners market. Místní si sem zvykli…

Reklama
yoga

Když se řekne Marina

(26. říjen 2015) Titul jedné hodně známé knihy říká, že všechno důležité pro život se naučíme v mateřské škole. Není tedy…