Jiří Prošek: Vzdá se jednooký král trůnu?

Po krajské a senátní porážce přišel předseda ČSSD Sobotka s odvážným plánem, jak vrátit straně ztracené pozice. Zaměří se na mladé a liberální voliče. Řekne se to snadno, ale jak na to jít v praxi.

Hned první krok - písemné prohlášení prezidenta podepsané třemi nejvyššími ústavními činiteli (z ČSSD), v němž byl pranýřován koaliční ministr kultury za setkání s držitelem Nobelovy ceny za mír, byl jasným šlápnutím vedle. A což takhle začít zdola? Zkusit lovit mladé a liberální voliče na nejnižší úrovni – v komunální politice. A nejlépe na konkrétní činy, ne jen hesla. Třeba v Berouně je na to ideální situace.

Díky personálnímu vyčerpání místního zastupitelstva tu před několika měsíci získala ČSSD post starosty. Prakticky bez boje jej pro stranu obsadil místostarosta Kůs. O jeho morálních i profesních kvalitách, potřebných pro vedení města, sice mnozí pochybovali, ale nakonec se stal pověstným jednookým králem mezi slepými. Jak opakovaně prohlásil pro média, sám by o funkci neusiloval. Ale strana mu dala úkol a důvěru a on do toho tedy šel. A nutno přiznat, že obstál. Jenže personální situace se v berounském zastupitelstvu mění rychleji, než počasí na horách. A dnes je všechno jinak. Z pozice náhradníků přicházejí z různých stran „mladí koně“ a nikdo neví, kdy někoho napadne vyšlápnout si na nepříliš oblíbeného krále. Místní ČSSD může být zdánlivě v klidu – i ona má po posledním střídání ve hře nadějného kralevice. Teď jde jen o to, kdy ho případně korunovat. Z pohledu aktuální stranické snahy o oslovení mladých a liberálních voličů by to chtělo udělat co nejdříve. A jak na to? Teoreticky by mělo stačit, požádat po stranické linii o předání koruny. V praxi to ale asi bude složitější. Jak se Sobotkovou strategií, tak s Kůsovou korunou.

hlasovalo celkem: 501

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

(20. listopad 2016) V centru Berouna v Havlíčkově ulici najdete už dva roky pobočku Partners market. Místní si sem zvykli…

Reklama
yoga

Když se řekne Marina

(26. říjen 2015) Titul jedné hodně známé knihy říká, že všechno důležité pro život se naučíme v mateřské škole. Není tedy…