Jiří Prošek: Berounské delegační otazníky

V úterý 11. října jsem si na oficiálním webu města přečetl, že rada schválila (mimo jiné) toto usnesení. „Rada města Beroun souhlasí s účastí navrhované delegace v uvedeném složení“. Krátké sdělení okamžitě přitáhlo mou pozornost mlhavou a skoro nic neříkající formou.

O jakou delegaci se sakra jedná, kam zamíří a proč? Když o jejím vyslání musela takto tajemným usnesením rozhodnout městská rada, asi nepůjde o obyčejné kladení věnců k hrobu neznámého vojína! Horečně jsem se pídil po dalších informacích, ale marně. Jindy osvědčené zdroje mlčely. Vše okolo delegace bylo zahaleno neproniknutelnou mlhou.

Informační ledy se konečně hnuly až o další týden později, když se na webu objevil zápis z onoho jednání berounských radních. V něm jsem se dočetl následující: Úvodní slovo přednesl starosta Mgr. Kůs. Informoval, že starosta partnerského města Goslar zaslal pozvání na tradiční setkání významných osobností – Goslarský Pancket, které se uskuteční ve dnech 10. - 13. 11. 2016. Akce se koná pravidelně již od roku 1967. Pozvání platí pro starostu města Beroun s doprovodem. Akce se zúčastní též osoba, která bude tlumočit nahodilou konverzaci“. To už bylo konkrétnější sdělení, ale stejně se začaly vkrádat pochybnosti a otazníky. Například, kdo bude tlumočit konverzaci, která nebude nahodilá? Nebo jak velký bude starostův doprovod a proč osoba pověřená tlumočením nahodilé komunikace není jeho součástí? A hlavně, proč je usnesení rady vystavené v podobě tajemného sdělení, kterým lze následně přikrýt cokoli.  

Nezbývá než doufat, že se alespoň zpětně dozvíme, kdo všechno do partnerského Goslaru nakonec odcestoval, a co užitečného tam v rámci řízené i nahodilé komunikace vyjednal. Případně i to, na kolik to celé přišlo berounskou městskou kasu.

hlasovalo celkem: 351

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

(20. listopad 2016) V centru Berouna v Havlíčkově ulici najdete už dva roky pobočku Partners market. Místní si sem zvykli…

Reklama
yoga

Když se řekne Marina

(26. říjen 2015) Titul jedné hodně známé knihy říká, že všechno důležité pro život se naučíme v mateřské škole. Není tedy…