Noc venku s Mallory…

Ve čtvrtek 24. listopadu se Beroun již potřetí přidá k mezinárodnímu projektu Noc venku. Stejně jako v minulých dvou letech proběhne tato charitativní akce na podporu lidí bez domova v areálu Gymnázia Joachima Barranda.

Pořadatelem je i letos Farní charita Beroun, akce opět probíhá pod záštitou starosty města a s jejím průběhem budou pomáhat studenti nejen z hostitelského gymnázia, ale také ze SOŠ a SOU Beroun Hlinky. Hlavní organizátorka Jitka Papežová je ráda, že se Noc venku v Berouně chytla a věří, že i tentokrát nabídne všem, kdo se přijdou podívat, zajímavý program. Začínat bude v 18 hodin a jeho součástí je projekce časosběrného dokumentárního filmu Mallory, za který dostala Helena Třeštíková v loňském roce prestižní Cenu Český lev. Mapuje v něm třináct let života ženy, která se po těžkých peripetiích drogové závislosti a životě na ulici snaží vrátit do běžného života. Promítání začne v 19 hodin a po jeho skončení bude následovat beseda s hrdinkou filmu, paní Miroslavou „Mallory“ Neradovou.

Dobrovolné vstupné se bude vybírat v podobě všeho, co pomůže osobám bez domova přežít zimu (teplé oblečení, konzervy, hygienické potřeby…). Cílem akce je vedle poučení o problematice bezdomovectví také vyzvání k solidaritě a toleranci. Pořadatelé se těší na všechny, kdo se zastaví na film, besedu nebo na vepřový guláš a zvláště pak na ty, kteří se rozhodnou stát „Spáčem Noci venku 2016“.

hlasovalo celkem: 6314

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga