Víte, že je na světě nový unikátní streamový seriál o zajímavostech Králova Dvora?

Šestidílný pořad z dílny Michala Merhauta odhaluje nenápadná místa, která mají svůj zajímavý příběh. V několika minutách se divák formou streamového videa na internetu seznámí se zákoutími, která sice zná, ale spoustu věcí o nich neví. A možná tak načerpá inspiraci, kam vyrazit, a čeho si všímat. Projekt, který finančně podpořilo město Králův Dvůr, postupně představí počapelský kostel, čtvrť Výšiny, králodvorská vodní díla, Koukolovu horu, historii Sokola v Králově Dvoře a nakonec minulost i současnost budovy radnice.

Série krátkých obrazových vizitek navazuje na projet, který proběhl ve druhé polovině loňského roku na tištěných i webových stránkách našeho magazínu. Tehdy šlo sice „jen“ o text doplněný ilustrační fotografií, ale články vzbudili velký zájem. Video je dnes bez diskuze nejoblíbenější formou přijímání informací, kdy se v krátkém čase dozvíte spoustu informací, vidíte prohlédnete si z různých úhlů zachycenou realitu a přitom nemusíte udělat nic víc, než jen párkrát kliknout myší. Proto jsme pro letošní pokračování série zajímavostí „Víte že?“ zvolili právě stream. Žijeme v době, kdy si rádi pouštíme na internetu to, na co se chceme právě kouknout, a ne to, co nám v daném čase nabízí nějaká televize. Krátká videa, která ve třech až čtyřech minutách nabídnou spoustu zajímavých informací o místech v našem okolí, jsou zkrátka ideálním způsobem, jak širokému okruhu diváků místních i přespolních nabídnout přiměřenou dávku regionální vlastivědy. Jenže to celé mělo jeden háček. Tedy spíše docela velký hák. V Kurýru nikdo nemá zkušenosti s natáčením. Po několika marných pokusech proniknout do tajů filmařského řemesla jsme pochopili, že tudy cesta nevede. Takže chceme touto cestou poděkovat osudu, že nám dopřál náhodné seznámení s panem Michalem Merhautem, mladým redaktorem, kameramanem, střihačem i režisérem v jedné osobě. Bez jeho zápalu pro věc a vydatného přispění by zůstal zajímavý video projekt Víte že? jen v našich představách. Velký dík patří samozřejmě také městu Králův Dvůr za finanční příspěvek a vůbec všem, kdo nám s přípravou jednotlivých dílů pomáhali.

hlasovalo celkem: 331

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga