V Berouně byl zahájen krizový noční provoz pro osoby bez přístřeší

BEROUN - Projekt Farní charity Beroun “Teplá židle” nabízí poskytnutí místnosti se sociálním zázemím, kam se mohou lidé z ulice zdarma uchýlit v mrazivé noci. Představuje prevenci před umrznutím osob bez přístřeší či újmě na jejich zdraví. Dnešní noc přečkalo v teple Denního centra celkem 9 mužů a očekáváme, že se kapacita 20 osob v dalších dnech naplní.

Krizový noční provoz probíhá v Denním centru pro osoby bez přístřeší Farní charity Beroun na adrese Bezručova 928. Ke spuštění Teplé židle došlo letos ve čtvrtek 5. 1. 2017 a provoz je naplánovaný prozatím do neděle 8. 1. 2017 kdy se mají teploty zvýšit. Denní centrum, nad běžný provoz pro potřebné, otevře v 18 hodin a ráno v 6 hodin musí být prostory opět vyklizené. Lidé bez domova mají možnost přečkat noc v teple na židlích či na přikrývkách na chodbě Denního centra. K dispozici jsou záchody, pitná voda a čaj. Nad stanovenými pravidly, jako zákaz požívání alkoholu, kouření a nepřípustnost agresivního chování, bdí v noci dva zaměstnanci Farní charity Beroun.

Projekt Teplá židle byl poprvé spuštěn v roce 2012 a jeho provoz je financován z městského rozpočtu. Na krizovém provozu spolupracuje Městská policie Beroun a je realizován v prostorách Farní charity Beroun v Denním centru pro osoby bez přístřeší.

Více informací o projektu najdete zde.

hlasovalo celkem: 340

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga