V Berouně byl zahájen krizový noční provoz pro osoby bez přístřeší

BEROUN - Projekt Farní charity Beroun “Teplá židle” nabízí poskytnutí místnosti se sociálním zázemím, kam se mohou lidé z ulice zdarma uchýlit v mrazivé noci. Představuje prevenci před umrznutím osob bez přístřeší či újmě na jejich zdraví. Dnešní noc přečkalo v teple Denního centra celkem 9 mužů a očekáváme, že se kapacita 20 osob v dalších dnech naplní.

Krizový noční provoz probíhá v Denním centru pro osoby bez přístřeší Farní charity Beroun na adrese Bezručova 928. Ke spuštění Teplé židle došlo letos ve čtvrtek 5. 1. 2017 a provoz je naplánovaný prozatím do neděle 8. 1. 2017 kdy se mají teploty zvýšit. Denní centrum, nad běžný provoz pro potřebné, otevře v 18 hodin a ráno v 6 hodin musí být prostory opět vyklizené. Lidé bez domova mají možnost přečkat noc v teple na židlích či na přikrývkách na chodbě Denního centra. K dispozici jsou záchody, pitná voda a čaj. Nad stanovenými pravidly, jako zákaz požívání alkoholu, kouření a nepřípustnost agresivního chování, bdí v noci dva zaměstnanci Farní charity Beroun.

Projekt Teplá židle byl poprvé spuštěn v roce 2012 a jeho provoz je financován z městského rozpočtu. Na krizovém provozu spolupracuje Městská policie Beroun a je realizován v prostorách Farní charity Beroun v Denním centru pro osoby bez přístřeší.

Více informací o projektu najdete zde.

hlasovalo celkem: 327

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

(20. listopad 2016) V centru Berouna v Havlíčkově ulici najdete už dva roky pobočku Partners market. Místní si sem zvykli…

Reklama
yoga