Beroun zažil povedenou Trilobití sobotu

Tak, jako má Los Angeles své Oscary a Praha své České lvy, má Beroun již sedmnáct let své Trilobity. A je skvělé, že ceremoniál jejich předávání je rok od roku zářivější přehlídkou toho, co ve filmové a televizní tvorbě považují renomovaní členové odborné poroty za nejlepší kousky uplynulého roku.

Předávání cen Českého filmového a televizního svazu FITES proběhlo v Berouně letos opravdu již po sedmnácté, ale míst, kde k němu v minulosti docházelo, bylo skoro nepočítaně. Nakonec se přes prostory více či méně komorní dostal Trilobit na několik let do místního kina, aby se v loňském roce slavnostně přesunul do zrekonstruovaného kulturního domu Plzeňka. A to je prostor, který mu vyloženě sluší. Dokonce i na televizní obrazovce. Důstojné kulisy a kvalitní prostorové zázemí ale nejsou zdaleka všechno, co je pro úspěšnou realizaci takovéto akce zapotřebí. Nezbytně nutný je dobře sehraný tým organizátorů. A ten se v Berouně podařilo sestavit.

Pokud někdo pochybuje o smyslu existence Městského kulturního centra, měl by se příští rok přijít na Plzeňku podívat. Protože organizační zajištění akce takového typu, jako je předávání prestižních cen republikového významu, přenášené (skoro) v přímém přenosu Českou televizí, je jeho parketou. Beroun může být hrdý na to, že si před českou filmovou a televizní elitou rozhodně neudělal ostudu. Důvod ke spokojenosti pak určitě měli i ti, kdo dávají před sledováním celebrit na pódiu, případně na televizní obrazovce, přednost projekci výsledků jejich práce. Celodenní doprovodný program v kině, rozdělený na tři promítací bloky, totiž nabídl milovníkům stříbrného plátna hostinu stejně bohatou, jako byl raut pro hosty slavnostního večera na Plzeňce. Takže jen houšť a větší kapky. Pokud jste neměli možnost sledovat večerní předávání cen živě na Plzeňce, ani v televizním přenosu na ČT art, klikněte SEM a užijte si ho v klidu ze záznamu.

text Jiří Prošek, foto Markéta Kobrsková

hlasovalo celkem: 567

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář





Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga